De kleine en grote planten langs de weg bekoren ons niet alleen met hun vorm, hun kleuren en hun geur - ze helpen ons ook om gezond te blijven.
Tijdens een medicinale kruidenwandeling van een uur leer je hoe je lokale kruiden op de juiste manier verzamelt en duidelijk identificeert. Kruidendokter Doris Gausling zal ook uitleg geven over de verschillende actieve bestanddelen en mogelijke toepassingen.
We verzamelen wat kruiden om een startpakket voor ons medicijnkastje te maken. In een gezellige ruimte maken we een goudsbloemzalf, die alom bekend staat om zijn wondhelende eigenschappen. De "arnica van de tuinen" is ook geschikt voor huidverzorging en voor droge, schrale handen en lippen. Als effectief middel tegen insectenbeten en jeuk gebruiken we een tinctuur van vetkruid, die je als roller in elke zak kunt bewaren. De workshop duurt ongeveer drie uur.
Breng mee: 2 jampotjes (150 - 200 ml), 1 scherp mes, 1 snijplank, 1 mandje om te verzamelen.
De prijs is inclusief een draaiboek, materialen, ingrediënten, mineraalwater en een Frauenkraft oxymel.